Ik ga in april 10 dagen naar Florida. Is bij autohuur een internationaal rijbewijs nodig? Verschilt dit per verhuurbedrijf of is het een staatsregel?
Afdrukvoorbeeld
Ik ga in april 10 dagen naar Florida. Is bij autohuur een internationaal rijbewijs nodig? Verschilt dit per verhuurbedrijf of is het een staatsregel?
Een internationaal rijbewijs is niet meer nodig in de Verenigde Staten. Het kost u €12,70 om deze bij de ANWB te verkrijgen. Weggegooid geld dat je beter voor andere doeleinden kunt gebruiken.
Zie: FAQ Internationaal Rijbewijs
Het int. rijbewijs is niet alleen niet (meer) nodig maar ook nog eens kompleet waardeloos in de USA en wordt zeker niet geaccepteerd door uncle agent. Dus als je op zeker meewilt naar het buro, moet je die laten zien, al wil de ANWB je anders doen geloven. Ik heb me ver in de vorige eeuw ook 1 x laten verleiden tot dit vodje van een geeltje en bij info bij de lokale autoriteit (je spreekt wel eens iemand) bleek dat het van nul en generlei waarde had als rijbewijs. De ANWB laat je dus willens en wetens voor l :D l staan. NIET DOEN :!:
ik koop het int. rijbewijs sinds een jaar of 3 niet meer, maar ben er in alle voorgaande jaren heel veel geld aan kwijt geweest om op zeker te spelen. De ANWB zou hier wat mij betreft wat duidelijker in kunnen zijn, maar ja, het zijn inkomsten he :?
Hallo Margot
Als je nu al weet / vermoed dat je met de politie in aanraking gaat
komen is het misschien wel verstandig er eentje aan te schaffen.
Pakken ze je je int rijbewijs af jou een zorg. :D
Harm
Dat heb je zeker, want als ze merken dat je gedronken hebt, kun je de rest van je vakantie wel op je buik schrijven! Aan de andere kant, ik ben ook een keertje aangehouden, omdat ik verdacht langzaam door een woonwijk reed...(het was bijna kerst, en ik was kerstversiering aan het kijken) maar ondanks dat ik totaal niets aan papieren bij me had, mocht ik gewoon verder. Maar wel altijd precies hun instructies opvolgen, anders heb je serieuze problemen.
Eric
Via American Estates ga ik een reis boeken naar Orlando. Zou het raadzaam zijn om daar ook een auto te huren? Ik ben 21 jaar en heb een Belgisch rijbewijs? Is dat voldoende?
En weet iemand of er soms bussen rijden in Kissimmee? Voor het geval ik geen auto kan of zal huren....
Het openbaar vervoer is niet zo goed als in Belgie of Nederland. Om van naar B te komen in Orlando moet je veel overstappen.
Een Belgisch rijbewijs is geen probleem. Wel je leeftijd. Je kan een auto huren maar je moet wel een toeslag betalen omdat je jonger bent dan 25 jaar.
Goede keuze om bij American Estates te boeken. Zij zullen je ook kunnen vertellen hoeveel extra je moet betalen voor de auto huur. Een auto maakt je wel een stuk flexibeler. Mijn advies, ondanks de toeslag, is toch om een auto te huren.
Veel plezier met het voorbereiden van je reis.
ik dacht dat je nog wel bij je gemeentehuis of anwb een internationaal rijbewijs moet halen? klopt dit nog? Want ik ga zelf deze zomer en ik wilde er een gaan halen. Maar als dit overbodig is, vind ik het zonde van mijn geld
Beste Hokke, je hebt GEEN international rijbewijs nodig in de V.S.
Eric
Van de site van de Amerikaanse ambassade: (http://netherlands.usembassy.gov/dri..._the_u2.s.html)
Het wordt dus aangeraden om een Internationaal rijbewijs mee te nemen...Citaat:
Traveling in the U.S.
Driving in the U.S.
Foreign Driver's Licenses Motorists visiting the United States from countries that have ratified the Convention on Road Traffic (the Convention has been ratified by the Netherlands), may use their own valid driver licenses to drive in the United States. Visitors who intend to rent an automobile in the United States are advised to obtain an International Driving Permit prior to their departure from the Netherlands. These licenses/permits can be useful in connection with renting a car or in emergencies such as traffic violations or auto accidents, particularly when a foreign language is involved.
These licenses/permits must be obtained prior to departure for the United States. In the Netherlands the A.N.W.B. can issue them. For more information.
Motorists from the Netherlands who visit the United States as bona fide tourists, can drive legally using their valid domestic driver license for a period not to exceed one year from date of arrival. Persons entering the United States, other than visitors, must obtain a driving license from the appropriate state authority upon their arrival at their destination. The Embassy does not have any information available concerning the laws of the various States on the requirements for issuance of driving licenses.
Verrassend .......
In alle voorgaande discussies op de diverse forums is steeds sprake geweest van de overbodigheid van dat Internationaal Rijbewijs. Volgens mij heeft het in staten die veel toeristen ontvangen (zoals Florida, California en New York) nog steeds zeer weinig toegevoegde waarde, omdat de autoriteiten redelijk gewend zijn om te gaan met buitenlandse documenten. Voor andere staten kan ik me wel voorstellen dat het documant handig kan zijn.
Maar het blijft nog steeds een papiertje zonder waarde, waar alleen maar een vertaling van de tekst in je rijbewijs op staat. Is er niet ergens een site te vinden waar je zo'n vertaling kunt downloaden, zodat je daar een printje van kunt meenemen? Lijkt mij een stuk goedkoper.
Ik heb mijn rijbewijs er eens bijgepakt, en kan echt niets vinden, wat vertaald zou moeten worden.
Er staat in 12 talen op dat het een rijbewijs is, Het model is voor heel Europa gelijk staat erop.
Naam, geboorteplaats en geboortedatum spreken voor zich zelf, het enige wat ik me kan voorstellen wat verwarring zou kunnen geven, dat er staat dat het geldig is tot (2010 in mijn geval).
de categorieen zijn zelfs voor een hulpsherrif in Maine duidelijk aangegeven met pictogrammen.
Ik ga zelf in oktober naar Kentucky, Ohio en Indiana, maar ik pieker er niet over om een int. rijbewijs te halen, maar misschien voor iemand die wat minder vaak in de VS is geweest, is het een stukje schijnveiligheid om toch zo'n vertaling te halen bij de ANWB.
Eric
Dit is iets wat de amerikaanse ambassade volgens mij in overleg met de ANWB adviseerd.
In een ander topic is de noodzaak volledig onderuit gehaald. Geen enkele amerikaanse staat verplicht het je om zo'n Int. Rijbewijs bij je te hebben..
de keren dat ik zo'n internationaal rijbewijs meenam is er nog nooit naar
gevraagd. Legitimeren doe je met je paspoort of zelfs je Nederlandse
rijbewijs, geen enkel probleem. Volgens mij zaait zo'n extra "rijbewijs"
alleen maar verwarring.
Ik zou zeggen "don't worry about it!" :wink: :D
Toen ik in 1998 voor het eerst naar Florida ging had ik er wel eentje bij me. Bij de balie van Alamo afgegeven, maar daar werd het meteen aan de kant geschoven: "We don't need that" en men ging gewoon door met de gegevens op mijn gewone roze vodje.Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door ekkie50
Voor alle duidelijkheid een internationaal rijbewijs is niet nodig. Helaas is
mijn rijbewijs geheel in het Nederlands. Alleen staat er in diverse talen op
dat het een rijbewijs moet zijn. Voor de rest is er niks vertaald. Het
overgrote deel van de Amerikaanse politie weet volgens mij niet wat er
buiten die ene vertaling op je rijbewijs staat. Die pictogrammen zouden
mij ook niets zeggen. Je moet gewoon zorgen niet in aanraking met de
politie te komen.
Ik heb inderdaad ook ooit zo'n ding gekocht, nooit naar gevraagd dus jammer geld geweest. Ik neem de oude dan ook maar gewoon iederkeer mee, voor de internationale teksten dan, want dat ding zelf verloopt ook al heel snel. (ze moeten namelijk ook nog een beetje geld verdienen bij de anwb).
Iemand ervaring gehad met een verlopen international rijbewijs?
Hoe zit het eigenlijk met je gewone rijbewijs. Een paspoort moet geloof ik nog een half jaar langer geldig zijn op het moment dat je op vakantie gaat, hoe zit dat met een rijbewijs?
Een rijbewijs is gewoon geldig tot de dag die erop staat.
Eeen paspoort ook, alleen sommige landen eisen dat het geldig is, tot de uiterste datum dat je mag terureizen.
Als je naar de VS reist, en je paspoort is minder dan 90 dagen geldig, krijg je toestemming om het land binnen te komen, maar mag je maar blijven tot de verloopdatum van je paspoort.
Dus goed opletten, dat je paspoort minimaal geldig is tot de datum vanm je terugreis.
Eric
*edit*
Het is dus in feite een aanvulling op je geldige, Nederlandse rijbewijs. Een vertaling, zodat deze begrijpelijk is voor de Amerikanen. Bij de ANWB kun je voor zo'n 13 euro een internationaal rijbewijs halen als je je Nederlandse rijbewijs laat zien. Ook als je geen lid bent. Ik weet niet of je hiervoor paspoortfoto's mee moet nemen of niet.Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door [url
Ah, nogmaals *edit*
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door [url
Ik was laatst bij de ANWB aan het kijken naar een kaart van Florida. Kwam meteen zo'n gast van de ANWB naar me toe. 'en kunt u het vinden.... gaat u naar florida?....... Ook aan het Internationaal Rijbewijs gedacht!?!?!?!.
Ik zeg fijn dat we alles al geregeld hebben, want ik kon me herinner dat er op dit forum werd gezegd dat het totale onzin is om dat ding te kopen.
Klopt dat? is het echt overbodig om dat ding te kopen? Ik wil straks ook geen problemen krijgen in Florida.....
Hoi, wie weet dit.
VAndaag te horen gekregen dat een int. rijbewijs niet verplicht is in Florida, maar wel handig ivm evt aanrijdingen e.d.
Het schijnt dat dan je rijbewijs wordt ingenomen en dat je dan je int. rijbewijs kunt geven zodat je je nederlandse gewoon kunt houden.
Is dit bij jullie bekend?
Hebben jullie een int. rijbewijs en wie weet wat dat kost?
Groetjes,
Volgens mij bestaan er hier nog steeds veel misverstanden over. Het internationaal rijbewijs is niks meer dan een papiertje dat je bij de ANWB kunt kopen en dat een vertaling geeft van de gegevens in je rijbewijs. Het heeft dus 0,0 waarde als rijbewijs zelf.
Als tourist op een visa waiver mag je gewoon op je Nederlandse rijbewijs in de US rijden.
Over innemen van het rijbewijs ben ik (gelukkig) niet op de hoogte ;-)
Heeft er iemand ervaring met aanvragen van een rijbewijs in Florida ??met deze legale truc moet het mogelijk zijn de korting voor Florida Citizens te krijgen nl.Zelf ben ik van plan het dit voorjaar uit te proberen maar wie heeft al ervaring.Ik heb een gewoon verblijfsadres bij familie dus geen hotel
Volgens mij moet je echt ingeschreven staan op dat adres, tenminste zo was het toen ik 20 jaar geleden mijn rijbewijs haalde in Amerika, maar het zou verandert kunnen zijn.
Zonder proof of residence, en een social security number (of in het geval van tijdelijk verblijf je VISUM en niet je tourist waiver) krijg je GEEN rijbewijs.
Je moet je Nederlands rijbewijs inleveren en het schriftelijk examen doen.
Daarna doe je de "road test"
Sinds 11 September 2001 is het helaas niet meer mogelijk om voor 20 dollar je rijbewijs te halen in Florida.
Zelf heb ik in 1994 in Stuart mijn rijbewijs gehaald ( eerst de theorie vragen ,daarna 10 minuten rijden).
Dit jaar zou ik mijn rijbewijs moeten verlengen , echter is mij te kennen gegeven dat dit nog wel mogelijk is ,maar...
het rijbewijs is dan alleen nog geldig tijdens de vakantie periode, en moet ieder jaar opnieuw aangevraagd worden.
Als vakantieganger kan je een rijbewijs op je buik schrijven.
( zie de eisen in het bovenstaande bericht)
](*,)
bedankt voor de snelle antwoordenvolgens mijn tante moest het bij de Town Hall lukken als je een al een europees rijbewijs had ga toch mijn licht eens opsteken daar en houd jullie op de hoogtegreetz Henk
Mijn vriendin (ook Nederlandse) heeft een FL rijbewijs. Dat heeft ze ooit in 1989 of zo gehaald...
Voorheen was dat net als hier enkele jaren geldig. Na 9/11 is dat veranderd.
Als buitenlander kun je tegenwoordig je rijbewijs verlengen voor een periode van 90 dagen. Bij ieder verblijf in FL kun je dus bij een buro voor "Driver's Licenses" langs gaan om je rijbewijs opnieuw te verlengen. (Voor die verlenging betalen we al jaaaren USD 16.00 per keer.)
Overigens dienen buitenlanders zich met twee Photo IDs te legitimeren.
Florida Dpt of Highway Safety & Motor Vehicles:
http://www.hsmv.state.fl.us/html/online.html
Ik zie nog al wat uitzonderlijke opmerkingen vbt de rijbewijzen, hier volgt de wetgeving voor non imigrants om een rijbewijs te verkrijgen vandaag de dag.
Non-Immigrants
Each non-immigrant who applies for an original driver license or identification card must submit:
The following documents will only be accepted with a supporting document, including but not limited to a Passport, Florida Driver License or Identification Card, Driver License from any other state, Employment Authorization Card, Employer Identification, Identification from home country, Identification from school or college, Social Security Card (Chapter 322, Florida Statutes, requires the Department to collect social security numbers for the issuance of driver license and identification cards) or other INS document.
- Employment authorization card issued by the United States Department of Justice (Form I688B or I-766); or
- Proof of nonimmigrant classification provided by United States Department of Justice (Form I-94, not expired, with required supporting attachment(s). If in doubt regarding required documents, please bring all of your INS documentation with you.). I-94s must be accompanied by a Passport. Certain classifications require additional documentation. Some examples are:
- F-1 and M-1 classification must also be accompanied by an I-20.
- I J-1 or J-2 designation must be accompanied by an IAP-66.
- Refugee, asylee and parolee classifications must be accompanied by additional documentation.
- I-571 Travel Document/Refugee Travel Permit
- I-512 Parole Letter Accepted
- IJO- Asylum or Cancellation of Removal - Immigration Judges Order granting Asylum or Cancellation of Removal.
- All required and supporting documents MUST be original or certified.
- Documents must be valid for more than 30 days from the date of issuance.
- Non-U.S. citizens applying for an original driver license will be issued a 30-day, no photo, paper temporary permit and a receipt. Non-U.S. citizens applying for an identification card will be issued a receipt.
- All records are transmitted to our database in Tallahassee, where the information will be examined and run against FDLE, FBI and INS databases.
- Upon identity and legal status verification, a driver license or identification card will be issued within 30 days from Tallahassee, mailed to the address on the driver record. The license or identification card will be issued for the period of time specified on the INS document, up to a maximum of one year.
- If a problem is detected, a denial of issuance letter will be mailed to the customer.
Volgens mij schreef ik dat ook al eerder in gewoon Nederlands:
- Legitimeren met je passpoort voorzien van (veelal groene) I-94 form.
- Dat aangevuld met een tweede photo ID.
- Je krijgt een rijbewijs voor de periode die je bent toegelaten. Met een regulier visum is die periode 90 dagen.
hallo
Kan er iemand op mijn vraag, inichtingen geven
Kan je met je rijbewijs die geldig is, in Belgie gebruiken in de staat Florida Orlando.
Of moet je een andere aan vragen.:?:
alle inlichtingen zijn welkom
moemoe[-X:-({|=:-P
alleen het eerste jaar heb ik een Internationaal Rijbewijs aan laten maken. Daarna niet meer, als je niet langer dan 3 maanden blijft mag je gewoon met je Nederlandse en ik neem aan ook je belgische rijbewijs rondrijden. Hier staat een stukje op de website van de VS ambassade in België.
Alamo (autoverhuurbedrijf) verlangt in ieder geval geen internationaal rijbewijs.
Neem aan dat je gewoon een Europees rijbewijs hebt. Deze mag je in Florida gebruiken.
Mja een Belgisch rijbewijs blijft eeuwig geldig, weet niet of ze er een probleem mee hebben dat de foto van toen je 18 was niet meer echt lijkt op hoe je er nu uit ziet... (weet je leeftijd niet maar dit is algemeen :P)
Ik heb van een kennis een boekje gekregen waarin stond dat als je naar Amerika toegaat, je een internationaal rijbewijs nodig hebt. Aangezien dit al een oud boekje is, wil ik vragen of dit nog nodig is.
Kort antwoord:
NEE
Gelukkig heb je dit actuele Forum nog achter de hand! Ik zeg ook nee, maar het vreemde is wel dat ook in "nieuwe" informatie, zoals op de site van de de doorgaans zo betrouwbare ANWB, nog steeds geadviseerd wordt om een IR mee te sjouwen want de verhuurder "kan" er om vragen. In mijn jonge jaren volgde ik de instructies van de ANWB nauwgezet op. Door schade (wat een geld) en schande (voor zo'n vodje papier) wijs geworden, reis ik nu al weer decennia zonder IR en ik ben altijd de beste maatjes met de medewerkers van Alamo, Herz, Thrifty, Dollar, Avis........:wink:
Off topic maar misschien toch wel handig: In jouw oude boekje staat vast geen info over ESTA. Mocht je het nog niet gedaan hebben: Apply here
Zie ook FAQ: Internationaal rijbewijs